Pardubický festival vín 2016

Letos jsme se opět po dvou letech účastnili jako vystavovatelé 19. ročníku Pardubického festivalu vín, který se konal ve dnech 26.8. – 27.8.2016. Festival vín probíhal jako již tradičně na pardubickém zámku. Návštěvníci, kterých letos přišlo méně než v loňském roce – snad je odradilo přílišné vedro, mohli ochutnat vína od více než padesáti vinařů domácích i zahraničních.

Letos poprvé byly na nádvoří zámku umístěny stánky, v jednom vystavovalo i naše vinařství. Při předávání diplomů oceněných vín se objevil i král Karel IV. Z jeho rukou jsme převzali ocenění i my za Zweigeltrebe rosé 2015 pozdní sběr. Další naše oceněná vína na této výstavě – zlatá medaile za Chardonnay 2015 pozdní sběr a stříbrná medaile za Veltlínské zelené 2015 pozdní sběr a to vše v kategorii A.2 – bílá tichá vína polosuchá – viz diplomy.

Milovníci vína se na stánku zajímali o výrobu vína a se zájmem naslouchali všem informacím o našem vinařství. K celkové pohodě vyhrávala Varmužova cimbálová muzika. Organizátoři výstavy se vzorně starali o dodávky ledu na chlazení vín, což bylo v tomto vedru opravdu zapotřebí. Tak uvidíme, čím nás organizátoři překvapí na příštím jubilejním 20.ročníku  Pardubického festivalu vín 2017. Tímto chceme pozvat všechny milovníka vína a příznivce našeho vinařství na tuto vinařskou událost.

[Not a valid template]