Historie

   Uplynulo již dvanáct vinobraní, ve kterých se ve Vinařství Stanislav Málek z Popic podařilo v souladu s přírodou připravit vína, která dala milovníkům tohoto nápoje nahlédnout do nálad zdejšího kraje. Do povědomí se tak již od roku 2002 pravidelně dostává kolekce vín, při jejímž prochutnávání naleznete srozumitelná, lehce čitelná ale komplexní a plná, čistá a v neposlední řadě odrůdově charakteristická přívlastková vína. S nimi prožijete i atmosféru mnoha mezinárodně obsazených výstav, ve nichž například Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský či rosé vyrobené z odrůdy Zweigeltrebe pravidelně obsazuje ty nejvyšší možné příčky. Nechybí mezi nimi nejcennější ocenění mladého vína, jakého lze v České republice dosáhnout, šampiónem Vinum Juvenale 2006 se stal mladý pozdní sběr odrůdy Veltlínské zelené ročníku 2006 z viniční tratě Mitrberk.

  V současné době jsou obhospodařovány 3ha vlastních vinic. Již probíhá a je plánováno rozšíření na 4ha s důrazem na bílé odrůdy, zejména Rulandské bílé, Pálava a Veltlínské zelené. Na viničních tratích Mitrberk a Svidrunk, které velmi blízce sousedí se známou vinicí Sonberk, je použit ten nejkvalitnější výsadbový materiál z českých a rakouských klonů. Vzhledem k aktuálně se vyvíjejícím klimatickým podmínkám jednotlivého vinařského ročníku, jsou na vinici cíleně prováděny zelené práce, díky kterým se s jednotlivými keři vinné révy známe téměř osobně. Samozřejmostí je v době vinobraní ruční sběr, velkou výhodou pak v ideální vzdálenosti situovaný samotný výrobní sklep.

  Zahledíme-li se do budoucnosti, chystáme se nabídnout zbrusu nový vinařský dvůr se stylovým ubytováním, reprezentativní sklepní prostory, ve kterých budete moci prožít na profesionální úrovni vedenou degustaci s odborným výkladem pěstitele a zpracovatele vína v jedné osobě. Milovníkům sladkých specialit a speciálních výběrů můžeme přislíbit větší množství následovníků našeho slámového vína ročníku 2002 a již téměř legendárního a veleúspěšného zákusku v podobě slámového Sauvignonu ročníku 2003.

  Jsme přátelští a otevření, o našich vínech a vašich pocitech z nich si s vámi chceme povídat. Poslouchá každý, slyší jen někteří a my patříme k těm, kteří skutečně naslouchají. Pouť, kterou jste s námi začali či teprve začnete se vám budeme snažit co nejvíce zpříjemňovat a zpestřovat.

  Vřele jste v Popicích vítáni. Po předchozí domluvě vás seznámíme s naší filozofií, provedeme vás našimi vinicemi a na profesionální úrovni připravíme řízenou degustaci našich vín.