Vinice

Viniční trať Svidrunk se nachází na jihovýchodně orientovaném svahu s 5% sklonem. Na naváté hluboké spraši je hlinitá záhřevná půda s vysokým obsahem CaCO3. V roce 1997 byly vysazeny odrůdy Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Sauvignon, a Frankovka. Vedení je rýnsko-hesenské, řez je proveden na jeden sedmioký tažeň.

Zweigeltrebe a Muškát moravský byly vysazeny v roce 2001, vedení je rovněž rýnsko-hesenské a řez je opět na jeden sedmioký tažeň. Nejmladší výsadbu (2004) na této vinici představují odrůdy Ryzlink rýnský, Chardonnay a Pálava. Vedení je opět rýnsko-hesenské, řez tentokrát na tažeň desetioký.

Půdní profil na vinici Sonberg

Viniční trať Mitrberk je orientována na jih a má sklon 10%. I zde je na naváté hluboké spraši hlinitopísčitá půda s vysokým obsahem CaCO3. Odrůdovou skladbu tvoří Veltlínské zelené z výsadeb roku 1973 a Svatovavřinecké z roku 1995. Vedení je u obou odrůd rýnsko-hesenské, řez proveden na jeden sedmioký tažeň.

Nejsme členy integrované produkce, ale dodržujeme veškeré zásady šetrného pěstování révy vinné. Například je introdukován dravý roztoč T.pyri, využívají se feromony k matení obalečů, šetrné přípravky k ochraně, zatravnění vinice a samozřejmostí je ruční sběr.

Vinice Mitrberk je v bezprostřední blízkosti našeho zpracovatelského sklepa, Svidrunk je vzdálen necelý kilometr. Toto nám je velkou výhodou v době vinobraní, kdy jsou sklizené hrozny na svém místě během několika minut a do sklepa se tak sklizeň dostává přesně dle našich představ.

Mapa viničních tratí